Ogrodzenie gabionowe

Ogrodzenie gabionowe – wyceny robimy indywidualnie pod każdego Klienta.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzin pokażemy różne możliwości wykonania ogrodzeń z gabionów.

Bardzo duży wybór kamieni zasypowych !

Oferujemy do ogrodów:

Gabiony, kosze, donice na kamienie, panele do ogrodzeń z kamienia, siatki do gabionów, figury ogrodowe

Ogrodzenie gabionowe

Ogrodzenie gabionowe – nowoczesny i stylowy sposób na murek oporowy, taras czy ogrodzenie

Ogrodzenie gabionowe jest uważane za jeden z najnowocześniejszych i najatrakcyjniejszych sposobów na wykończenie i osłonięcie ogrodu. Sprawdź naszą bogatą ofertę produktów naturalnych, a przede wszystkim skontaktuj się w sprawie indywidualnej wyceny. Odwiedź skład kamieni Kar-Group i przekonaj się, jak duże możliwości aranżacji daje wizyta w punkcie sprzedaży tuż pod Ełkiem.

Ogrodzenie gabioniowe – co to jest, jak się je robi?

Najpopularniejsza forma gabionu to kosz wykonany ze stalowej, nierdzewnej siatki, składający się z kilku komór, zaprojektowany i wykonany na planie prostopadłościanu. Ogrodzenia gabionowe są z założenia modułowe, tzn. można łączyć je w większą całość lub modyfikować ich ustawienie względem siebie.

Aby gabion posłużył jako ogrodzenie, należy wypełnić kosze dowolnym materiałem skalnym, który pasuje do stylizacji i wyposażenia ogrodu. W tym celu zachęcamy do obejrzenia m.in.:

 • białego kamienia gabionowego,
 • gabionu ze szkłem,
 • kory kamiennej ze szkłem.

W składzie Kar-Group prezentujemy dostępne możliwości wykonania ogrodzenia gabionowego, a bogaty wybór kamieni zasypowych ułatwia dobór pod kątem konkretnego stylu ogrodu oraz krajobrazu. Wycena jest zawsze indywidualna – podobnie jak spersonalizowany projekt ściśle odpowiadający potrzebom w wybranej przestrzeni.

Ogrodzenie gabionowe – najważniejsze zalety

Ogrodzenia gabionowe cieszą się dużą popularnością ze względu na wiele korzyści. Najważniejsze zalety to:

 • łatwość projektu, wykonania i montażu (wystarczy wypełnić kosze wybranymi kamieniami zasypowymi),
 • ponadczasowy design (gabiony jako techniczne rozwiązane są znane od tysięcy lat – prezentują się nowocześnie i modnie),
 • unikatowy wygląd (na pierwszy rzut oka takie ogrodzenia znacząco różnią się od m.in. murowanych, drewnianych czy metalowych),
 • ograniczenie widoczności (gęsty zasyp kamieniem sprawia, że ogrodzenie w pełni chroni przed ciekawym wzrokiem przechodniów, co zwiększa poczucie komfortu i prywatności domowników),
 • trwałość (konstrukcja gabionowa jest trwała, odporna na działanie nieprzychylnych warunków atmosferycznych czy uszkodzeń mechanicznych),
 • izolacja akustyczna (ogrodzenia gabionowe chronią przed niechcianym hałasem zza ogrodzenia, a także ograniczają przenikanie dźwięku np. rozmów w trakcie grilla),
 • ekologiczny charakter (wypełnienie z kamieni naturalnych, a także nadająca się do recyklingu siatka są materiałami przyjaznymi środowisku),
 • atrakcyjna cena (w porównaniu do wielu innych rodzajów ogrodzeń).

Oferta Kar-Group

W naszym składzie mieszczącym się w Oraczach 31C k. Ełku oferujemy kompleksową pomoc w zaprojektowaniu i wykonaniu ogrodzenia gabionowego. Sprzedajemy siatki do gabionów, a także bardzo wiele różnych wariantów kamieni zasypowych.

Przy okazji zapraszamy do obejrzenia i zakupu pozostałych elementów wzbogacających wyposażenie i atrakcyjność Twojego ogrodu – m.in. koszy i donic, paneli ogrodzeniowych czy figur. Chętnie doradzamy przy wyborze naturalnych elementów dekoracyjnych – kamienie pasują zarówno do roślinności, jak i architektury.

Gabion – konserwacja, wybór, o czym pamiętać

Jeżeli zdecydujesz się na nowoczesne i trwałe gabiony z oferty Kar-Group, pamiętaj o kilku zasadach zwiększających długotrwałość i estetykę tego rodzaju ogrodzenia.

1. Wypełnienie – np. kora kamienna czy szkło muszą charakteryzować odpornością na mrozy i wysokie temperatury, działanie wilgoci czy porostów.

2. Rodzaj wypełnienia musi być dopasowany do średnicy oczek w siatce gabionu – i odwrotnie.

3. Wszelkie zabrudzenia ogrodzenia jak np. liście osadzające się wewnątrz gabionu należy regularnie usuwać. W przypadku trwałych i rozległych zabrudzeń (np. biologicznych) – rekomendowana jest wymiana wypełnienia na nowe.

4. Należy zwrócić uwagę na prawidłową konserwacje siatek – np. poprzez ocynk lub lakier zaprawowy.

5. Ogrodzenie gabionowe daje szerokie możliwości mieszania i łączenia różnych materiałów wypełniających. Dzięki temu jesteś w stanie uzyskać unikatowy, estetyczny i maksymalnie spersonalizowany efekt wizualny – stosunkowo niskim kosztem.

Zobacz więcej – Ozdoby ogrodowe z całego świata

Zobacz nasz sklep internetowy | aktualne oferty