Kamienie naturalne- Odkryj piękno ukryte w kamieniu

Zapraszamy do sprawdzenia naszej bogatej oferty kamieni naturalnych, które nadają Twojemu ogrodowi wyjątkowego charakteru. Zapewniamy bardzo duży wybór, kompleksowe wsparcie w wyborze odpowiedniego materiału oraz wysoką jakość wynikającą ze ścisłej selekcji dostępnego asortymentu. Przyjedź przekonać się na własne oczy, ponieważ kamienie naturalne zawsze prezentują się korzystniej na żywo niż na nawet najlepszych fotografiach.

Grysy i otoczaki

Oferujemy pond 30 rodzajów grysów i otoczaków z Europy i całego świata. Wyobraź sobie kolor który Cię interesujemy prawdopodobnie go mamy od ręki.

Grysy i otoczaki

Popularny grys jest kruszywem budowlanym, który powstaje na drodze erozji lub obróbki kamieni naturalnych (głównie są to lite skały). Nazwy i barwy najpopularniejszych grysów mają swoje źródło w materiale, z którego powstają. Przykładem są np. grys bazaltowy czy granitowy.

Najważniejsze walory naturalnego grysu to:

  • szeroka paleta kolorystyki – łatwość w wyborze kruszywa pasującego do stylu ogrodu,
  • wysoka odporność na działania niekorzystnych czynników atmosferycznych,
  • wieloletnia trwałość, również na bardzo niskie temperatury oraz intensywne nasłonecznienie,
  • bardzo dobra przepuszczalność wilgoci.

Oferowany przez nas grys ma różnorodne zastosowanie w przydomowych czy firmowych ogrodach. Pozwala bardzo estetycznie i modnie wyeksponować naturalne piękno roślin – stanowi ich tło. Nadaje się też do wyściełania dna oczka wodnego czy wytyczenia ścieżki.

Dostępne w asortymencie Kar-Group otoczaki także cieszą się dużym zainteresowaniem. Te niewielkie fragmenty skał i minerałów naturalnie wygładzają się w trakcie przemieszczania w zbiornikach wodnych. Ich cechą charakterystyczną jest gładkość, a co za tym idzie – są przyjemne w dotyku. Sprzedawane powszechnie otoczaki powstają także na drodze obróbki mechanicznej – która pozwala uzyskać te same, pożądane parametry. Najczęściej można je spotkać w odcieniach beżu, bieli czy grafitu. Podobnie jak grys, otoczaki służą do ozdabiania ogrodów roślinnych (np. w stylu japońskim) czy wykładania den oczek wodnych.

Kamień chodnikowy

Kamienie chodnikowe mogą być z płyt ciętych do ogrodów i domów nowoczesnych lub kamienie naturalnie łupane do ogrodów w luźniejszym stylu. Posiadamy kamienie cięte oraz płyty duże i wielkoformatowe.

Kamień chodnikowy

W Kar-Group oferujemy kamienie chodnikowe:

  • naturalnie łupane,
  • w formie płyt ciętych – dużych i wielkoformatowych.

Dzięki nim wytyczysz ścieżki w ogrodzie, np. na trawniku lub wśród bujnej roślinności. Dzięki dużej dostępności kolorów i formatów, z łatwością dostosujesz kamienie chodnikowe do projektu otoczenia swojego budynku.

To ciekawy wizualnie, a przede wszystkim w pełni naturalny, alternatywny wobec kostek brukowych czy betonu wybór chodnika.

Głazy ogrodowe

Głazy ogrodowe to unikatowa i stylowa ozdoba w każdym ogrodzenie w związku z tym posiadamy głazy Polskie a także sprowadzane z Turcji o Indii.

Głazy ogrodowe

Aby zapewnić najlepszy możliwy wybór na miejscu, sprowadzamy głazy ogrodowe zarówno z Polski, jak i Turcji oraz Indii. Kamienne monolity, kamień skalniakowy czy skały ogrodowe od lat cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ zapewniają bardzo szerokie możliwości stylizacji naturalnego otoczenia domu lub firmy.

Wybór monolitu jest bardzo nieoczywisty, zwłaszcza, że na miejscu zawsze zaskakujesz się bogactwem rozmiarów, kolorów czy kształtów. Zachowując wszelkie niezbędne proporcje, monolity można porównać do naturalnych rzeźb, którymi wzbogacasz krajobraz.

Nie słabnie zainteresowanie skalniakami. Wszędzie tam, gdzie chcesz w podobny sposób zaaranżować ogród, potrzebujesz starannie wyselekcjonowanych skał oraz kamieni. U nas znajdujesz jakościową selekcję kamieni naturalnych pasujących do różnych koncepcji zagospodarowania ogrodu.

Kamień elewacyjny

Na elewacji lub w środku domu to co raz częsty wybór. Kamień nadaje szlachetności oraz naturalistycznego wyglądu. Posiadamy bardzo szeroki wybór łupków prawie z całego świata w prawie wszystkich kolorach.

Kamień elewacyjny

Wśród kamieni naturalnych wyróżniamy też warianty elewacyjne – płytki i gnejsy, które świetnie sprawdzają się do zewnętrznego wykończenia ścian budynku. Efekt jest bardzo szlachetny i ponadczasowy. Nie ma obaw o utratę naturalnego koloru czy kwestię trwałości. Jest prosty w montażu, a zapewnia niepowtarzalne właściwości wizualne. To dlatego wielu klientów wybiera go jako element dekoracyjny i wykończeniowy.

Sprawdź jak wiele kolorów i wymiarów kamieni elewacyjnych oferujemy w naszym składzie pod Ełkiem. Odwiedź nas pod adresem Oracze 31C i porównaj wszystkie dostępne warianty kamieni naturalnych, którymi wzbogacisz aranżację swojego ogrodu. Stawiamy na jakość, dobry wybór i atrakcyjny cennik – zapraszamy!

Kostka granitowa – oporniki – krawężniki

Kostka granitowa, oporniki czy krawężniki co co raz częściej stosowany materiał wypierający elementy betonowe. Dlatego posiadamy wszystkie rodzaje i wielkości kostki polskiej a także szwedzką i ukraińską. Od 2021 prowadzimy także kostki z piaskowca czerwonego i białego.

Zobacz nasz sklep internetowy | aktualne oferty

Zobacz inspiracje do ogrodu – INSPIRACJE

Kamienie naturalne – zainspiruj się naturą